Zajímavosti o jarních květinách

sobota, 20. březen 2021 // Informace pro rodiče

Vytvořily jsme zajímavosti o jarních kytičkách. V době uzavření školek jsme využily školkového plotu. Na plot jsme umístily 5 velkých obrázků s otázkami a k nim 5 obrázků s odpověďmi. Obrázky jsou ,,odklápěcí".

Jarní kytičky z plastových víček:

Máte doma plastová víčka od PET lahví? Mám pro vás tip, jak je můžete s dětmi zužitkovat a ještě si vytvořit jarní ozdoby, které můžete přichytit k našim kytičkách na plot školky.

Budete potřebovat:

7 víček na jednu kytičku, pečící papír, dřevěné prkénko a žehličku

Postup:

1. Na prkénko si položte pečící papír, na který vyskládejte z víček vaší kytičku. Dejte mezi víčka šňůrku, která bude sloužit k zavěšení. Zakryjte dalším pečícím papírem

2. Žehličku nastavte na nejvyšší teplotu a přiložte na víčka. Chce to chvilku a víčka se začnou tavit. Nakonec vám z nich vznikne ,,placka".

3. Je dobré kytičku před zchladnutím nečím zatížit, aby se vám nezkroutila.

Pokud jste nedali šňůrku k zavěšení, můžete dírku vyvrtat nebo udělat rozžhaveným šroubkem. :-)