Obsah stránky

Záchranáři v MŠ

čtvrtek, 23. červen 2022 // Články

.

Text // Administrátor


Záchranáři v MŠ, 21.6.2022

 

Prázdniny se kvapem blíží, a dětské úrazy bohužel také. Do naší školky přišel na besedu záchranář z ZZS JMK, a s dětmi si povídal o možných úrazech a o tom, jak se tyto úrazy musí ošetřit. Hlavní částí povídání bylo povídání o tom, jak všem úrazům a následným bolístkám předcházet. Děti si zopakovaly, jaké vybavení musí mít při jízdě na kole či koloběžce nebo kolečkových bruslích. Co je potřeba dodržovat, když je velmi horký den, nebo třeba to, že kdo neumí plavat, nesmí skákat do hloubky bez plavacích rukávků nebo kruhu.

Děti si na sobě vyzkoušely měření tlaku, saturaci kyslíku, změřily EKG a prozkoumaly veškeré vybavení záchranářských tašek, nakonec ošetřily obvazy a obinadly „zraněného“ medvěda a slona a tak trochu si také na malé záchranáře zahrály. My, učitelky, doufáme, že děti se alespoň trochu poučily ze zajímavého povídání o různých úrazech, a v rámci léta na sebe díky tomu budou dávat daleko větší pozor.

 

Kolektiv učitelek MŠ

 

Patička stránky

KONTAKT