Obsah stránky

Záchranář ve školce

středa, 24. leden 2024 // Články

.

Text // Administrátor


Ve středu 24.1. nás ve školce navštívil záchranář ze Slavkova. Přijel dětem ukázat, jak fungují přístroje v sanitce a co všechno s sebou záchranáři nosí v batohu, když jdou někomu pomáhat. Dětem také vysvětlil pomůcku, podle které si budou pamatovat důležitá telefonní čísla. Postupně děti dostaly vysvětlení, jak se pracují záchranáři, ale i doktoři s různými přístroji, aby nám poskytli pomoc. Děti si vyzkoušeli obvázat své plyšáky, které si donesly a měly nějakou bolístku, měřily tlak a poslouchaly jim srdíčko. Kdo z dětiček chtěl naměřil pan záchranář pomocí přístroje Lifepak činnost srdíčka, změřil tlak nebo teplotu nebo třeba i dýchání. Děti tato návštěva děti velmi zaujala, že se jim ani na oběd jít nakonec nechtělo a nejradši by zachraňovaly kamarády a plyšáky dál.

Patička stránky

KONTAKT