Obsah stránky

Za zvířátky do Jalového dvora, 15.6.2022

čtvrtek, 23. červen 2022 // Články

.

Text // Administrátor


Za zvířátky do Jalového dvora, 15.6.2022

 

Naše povídání o zvířátkách ve školce vyvrcholilo v měsíci květnu výletem do Jalového dvora u Heršpic. Děti si mohly vyzkoušet jet na osedlaném poníkovi jménem Tonička nebo vyzkoušet jízdu v závodním vozíku taženém koněm. Při prohlídce celého statku Jalový dvůr jsme se s dětmi od naší průvodkyně dozvěděli hodně zajímavých informací o zvířatech, která na Jalovém dvoře žijí, o jejich mnohdy zvláštních osudech, a také například to, že ovečky nejraději mlsají zralé kaštany nebo proč koník zapřažený ve vozíku nosí zvláštní čepičku na uši. Děti si mohly pohladit všechny zvířátka, koníka Toničku, oslíka Pepu nebo roztomilé a veselé kozy. Viděli jsme také všechna narozená mláďata a zjistili na vlastní oči rozdíl mezi vlaštovkou a jiřičkou. Děti zažily krásné chvíle u zvířat a v přírodě, a většina z nich se tam chce s rodiči zase brzy vrátit :-)

 

Kolektiv učitelek MŠ

 

 

 

 

Naše povídání o zvířátkách ve školce vyvrcholilo v měsíci květnu výletem do Jalového dvora u Heršpic. Děti si mohly vyzkoušet jet na osedlaném poníkovi jménem Tonička nebo vyzkoušet jízdu v závodním vozíku taženém koněm. Při prohlídce celého statku Jalový dvůr jsme se s dětmi od naší průvodkyně dozvěděli hodně zajímavých informací o zvířatech, která na Jalovém dvoře žijí, o jejich mnohdy zvláštních osudech, a také například to, že ovečky nejraději mlsají zralé kaštany nebo proč koník zapřažený ve vozíku nosí zvláštní čepičku na uši. Děti si mohly pohladit všechny zvířátka, koníka Toničku, oslíka Pepu nebo roztomilé a veselé kozy. Viděli jsme také všechna narozená mláďata a zjistili na vlastní oči rozdíl mezi vlaštovkou a jiřičkou. Děti zažily krásné chvíle u zvířat a v přírodě, a většina z nich se tam chce s rodiči zase brzy vrátit :-)

 

Kolektiv učitelek MŠ

 

 

 

 

Naše povídání o zvířátkách ve školce vyvrcholilo v měsíci květnu výletem do Jalového dvora u Heršpic. Děti si mohly vyzkoušet jet na osedlaném poníkovi jménem Tonička nebo vyzkoušet jízdu v závodním vozíku taženém koněm. Při prohlídce celého statku Jalový dvůr jsme se s dětmi od naší průvodkyně dozvěděli hodně zajímavých informací o zvířatech, která na Jalovém dvoře žijí, o jejich mnohdy zvláštních osudech, a také například to, že ovečky nejraději mlsají zralé kaštany nebo proč koník zapřažený ve vozíku nosí zvláštní čepičku na uši. Děti si mohly pohladit všechny zvířátka, koníka Toničku, oslíka Pepu nebo roztomilé a veselé kozy. Viděli jsme také všechna narozená mláďata a zjistili na vlastní oči rozdíl mezi vlaštovkou a jiřičkou. Děti zažily krásné chvíle u zvířat a v přírodě, a většina z nich se tam chce s rodiči zase brzy vrátit :-)

 

Kolektiv učitelek MŠ

 

 

 

Patička stránky

KONTAKT