Obsah stránky

Velikonoční nápady

sobota, 27. březen 2021 // Informace pro rodiče

.

Text // Administrátor


Pořádná velikonoční jízda! 

 

KRÁSNÉ VELIKONOČNÍ ŘETĚZY

Snad každý z nás dělal na základní škole barevné papírové řetězy. A pro toho, kdo v tu dobu ve škole náhodou chyběl, máme jednoduchý návod.Pořiďte si v papírnictví několik barevných papírů. Nastřihejte je s dětmi na proužky (pokud se jim ještě bojíte svěřit nůžky, stříhejte raději sama) a následně vždy okraj potřete lepidlem a udělejte kolečko.Takto můžete s dětmi postupovat dál a dál, dokud váš řetěz nebude tak dlouhý, jak potřebujete. Potom ho můžete dětem pověsit do dětského pokoje a oni se tak budou moct všem chlubit, že je to jejich ruční výroba.

BARVENÍ VAJEC NANEČISTO

Patří vaše děti mezi ty, které už se nemůžou dočkat barvení vajíček?Zkoušeli jste už někdy barvit vajíčka na nečisto? Pořiďte si pár vajec z umělé hmoty (polystyren) a vaše dětičky mohou začít vesele barvit.Sáhnout můžete také po voskovkách, nálepkách, vodovkách, temperách a tak dále. Tvořivosti se přeci meze nekladou a děti si alespoň vyzkouší nějaké ty motivy, než se dočkají skutečných vajíček.

BĚH S VAJÍČKEM

Proč neuspořádat velikonoční závody? Pokud máte k dispozici zahrádku, terasu nebo zkrátka nějakou větší plochu, můžete se do toho hned pustit.Kdo by neznal závod s vajíčkem. Na lžíci dáte závodníkům vejce a ten, kdo s ním rychleji doběhne do cíle a nespadne mu, vyhrává.Zapojit se mohou jak vaše děti, tak i třeba vy s přáteli. Uvidíte, že si zorganizujete příjemné a veselé odpoledne a ocení to všichni účastníci. Výherci i poražení.

HLEDÁNÍ UKRYTÝCH VAJEC

Hra, která vaše děti zabaví i na pěkně dlouhou chvíli. Hra „hledání vajec“ je běžná spíše v jiných zemích, u nás se zatím příliš nepraktikuje. A přitom jde o tak skvělou dětskou zábavu! Jak hra probíhá? Jde o to, že některá namalovaná velikonoční vajíčka před dětmi ukryjete. Hra může probíhat jak venku, tak i uvnitř. Pokud děti najdou všechna vajíčka, čeká je sladká odměna.Doporučujeme zvolit odměnu, která bude skutečně adekvátní, aby to děti motivovalo ke snaze.

PEČENÍ VELIKONOČNÍHO BERÁNKA

Většina maminek své ratolesti vyhání z kuchyně, když připravují něco k snědku. Děti totiž dokážou způsobit dvakrát takový nepořádek, čemuž se maminky chtějí pochopitelně vyhnout.Pečení velikonočního beránka by ale mohla být výjimka. Přeci jen je to takový typický sváteční moučník, a když při tom děti budou pomáhat, bude to mít ještě větší kouzlo. Nepořádek v kuchyni sice bude, ale můžete se také domluvit na společném úklidu. Zda ale děti budou souhlasit, to vám zaručit nemůžeme. :-)

 

Patička stránky

KONTAKT