Obsah stránky

Svatý Martin v Hruškách

středa, 16. listopad 2022 // Články

Text // Administrátor


Na svatého Martina,

zima u nás začíná.

 

S dětmi ze třídy Soviček jsme si celý týden povídali  o tradici svatého Martina. Těšili jsme se na pátek,  11. 11. 2022, kdy jsme se vypravili podívat na tento zvyk do Hrušek.

Kluci a holky z Mateřské školy Hrušky si pro nás a pro ostatní přihlížející přichystali krátké pásmo o svatém Martinovi. Po představení jsme vyhlíželi doopravdického Martina, jestli nás letos překvapí a přijede na bílém koni. Patron vojáků, jezdců, žebráků a koní přijel a i když kůň nebyl bílý, ale hnědý, zážitek z této akce nám to nepokazilo. Na závěr si děti pochutnaly na sladkostech a mohly si pohladit koně. Spokojení a plní zážitků jsme se vrátili zpátky do školky a těšíme se, že snad příští rok svatý Martin přijede na bílém koni.

Patička stránky

KONTAKT