Obsah stránky

Návštěva v mateřské škole

neděle, 13. červen 2022 // Články

Děti ze školky se setkaly s opravdovými policisty

Text // Administrátor


Děti ze školky se setkaly s opravdovými policisty 

V týdnu dopravy a dopravních prostředků v rámci bezpečnosti zavítali policisté na pozvání do mateřské školy Ve Vážanech nad Litavou.  Policisté z oddělení Bučovic si přišli popovídat a pohrát s našimi nejmenšími občánky . Hravou formou dětem vysvětlovali jak správně chodit po chodníku a přecházet silnici, co znamenají barvy na semaforech a nač má policista zastavovací terčík a reflexní vestu. Ukázali dětem vybavení policistů, velký dojem na ně udělal obušek a policejní pouta. Nejvíc se ale dětem líbilo, když policista na ukázku spustil majáky a sirénu auta. Nakonec následovalo velké zkoušení. Většina dětí si vyzkoušela, jaké to je stát se na chvíli policistou. Nadšeně si navlékaly reflexní vestu a ostatním dětem ukazovaly zastavovací terčík. Za velkého mávání se po hodině s policisty rozloučily. Zážitek to byl pro děti opravdu velký.

Děkujeme panu policistovi Halamkovi a paní policistce za naučné a zajímavé dopoledne. Děkujeme.

 

Patička stránky

KONTAKT