Obsah stránky

Návštěva ČOV ve Vážanech nad Litavou

~~Voda je modrá,
pro život dobrá.

Voda je krásně průhledná,
pro lidi moc potřebná.

Šetřeme tou vodou dost,
a žijme pro radost.

~~
U příležitosti „Dne země“ jsme navštívili čističku odpadních vod ve Vážanech nad Litavou. Poutavé vyprávění pana Raušera nás všechny přivedlo dokonce i do strojovny a řídícího centra ČOV. Ne každý sem může a nám se poštěstilo tento, pro přírodu jeden z nejdůležitějších objektů, vidět na vlastní oči a projít si ho. Pan správce nám vysvětlil proces čištění této důležité a potřebné  suroviny - zní to skoro banálně, ale voda je skutečně nejcennější přírodní zdroj na Zemi. Žádný živý organismus bez ní nemůže žít. Poděkovali jsme za prohlídku těchto prostor a toto pěkné dopoledne jsme ukončili vycházkou po okolí Vážan. A co popřát naší „zemi“? „Pohodový život s námi lidmi, čistý svěží voňavý vzduch i křišťálově čistou vodu“.
 

Datum a čas: 23.04.2018 13:05
Napsal: Administrátor
Kategorie: Aktuality

Patička stránky