Aktuálně se nacházíte zde

AP Eva Čadílková

Počet dětí: 19

Věkové složení: 2,5 – 4 roky

My jsme kuřátka, veselá děťátka.

Zpíváme, kreslíme, cvičíme.

S radostí se učíme.

Každý den se vítáme a náruč otevíráme.

Září

(263 fotek) popis

První den ve školce

(16 fotek) popis

(125 fotek) popis

(148 fotek) popis

(280 fotek) popis

Leden

(220 fotek) popis

Únor

(89 fotek) popis

Březen

(105 fotek) popis

Duben

(53 fotek) popis

Pravidla třídy

• Děti i paní učitelky v naší třídě mají jednoduchá společná pravidla
  • Děti se s nimi seznamují postupně na začátku školního roku pomocí jednoduchých piktogramů, které máme umístěny ve třídě

Třídní vzdělávací program:

• Z ŠVP vytváříme plány na jednotlivé měsíce. Témata se prolínají, vycházejí z aktuálních situací a podnětů. Vše je zaměřeno na aktuální podněty dětí. Ve školním vzdělávacím programu jsme se zaměřili na nejznámější pohádky, které nás budou hravou formou provázet celý rok. Název programu je DÍKY POHÁDCE POZNÁM CELÝ SVĚT. Je k nahlédnutí na školní nástěnce u Kuřátek.
  • Pro děti připravujeme tematické hry k různým ročním obdobím a významným dnům. Úkoly pro děti jsou věkově rozděleny.
  • S dětmi pravidelně navštěvujeme různá divadelní představení, nejvíce Divadlo Radost v Brně. Do školky také přijíždějí herci se svými hudebně-divadelními pořady.

Pitný režim:

• Pro děti je k dispozici celodenně barel s pitnou vodou, děti pijí z vlastních podepsaných hrníčků.
  • Děti často pobízíme k pravidelnému pití

Evaluace dětí:

•  U každého dítěte je založen záznam vzdělávacích pokroků, kam učitelky 2x ročně zapisují vývoj  dětí.

Portfolio:

• Výtvarné práce a pracovní listy budou rodičům k nahlédnutí v šatně dětí.
  • Obrázky, kde je vidět vývojový stupeň dítěte je uschován v diagnostice dítěte.

Pobyt dětí venku:

• S dětmi chodíme ven i za drobného deště, pravidelně každý den.
  • Pro děti připravujeme spoustu zajimavých vzdělávacích činností venku, abychom v nich probudily zájem o okolí a přírodu, zároveň se také zlepšuje jejich imunita.