Obsah stránky

Výstava ve Slavkově

čtvrtek, 29. září 2016 // Aktuality

Zážitky dětí z výstavy ve Slavkově

Text // Administrátor


V pondělí 26.9. 2016 jsme s dětmi navštívili výstavu ovoce a zeleniny ve Slavkově u Brna. Ve společenském centru Bonaparte bylo vše nádherně naaranžováno. Hned u vchodu jsme si všimli spousty dýní a dýněček různých barev a velikostí. Nejvíce jsme obdivovali obří dýně.Viděli jsme veliké mrkve, řepy, hlávky zelí, papriky, rajčata a jiné druhy zeleniny. Pak jsme obdivovali barevná, sladká jablíčka- a dokonce i krásně voněla a bylo v nich schované podzimní sluníčko.Hrušky, švestky a hroznové víno přímo volalo "zakousni se do mě", ale my jsme i přes to odolali. Zaujali nás i pestrobarevné podzimní kytičky a prohlédli jsme si i užitečné bylinky.Společně jsme obdivovali i čápy a budky pro ptáčky a dokonce jsme hledali budku určenou pro netopýry. Viděli jsme bonsaje i kaktusy.Celý sál byl vkusně nazdoben výtvarnými pracemi dětí ze škol a školek. Pak jsme navštívili oddělení kde byli včelaři. Vždyť včelky a kytičky k sobě patří, bez včelek by nebyla žádná krásná jablíčka, švestky, hrušky, hrozny ani další dary podzimu.Díky poutavému vyprávění zapáleného včelaře pana Romana Šidlíka z Němčan, jsme se dozvěděli, jak to vypadá v úlu, jak včelky dělají med, viděli jsme i včelí královnu a komůrky, kde se narodí včelí miminka. Prohlédli jsme si pomůcky, které včelaři ke své práci potřebují. Síťovanou kuklu jsme si dokonce mohli i vyzkoušet.Seznámili jsme se s některými včelími produkty jako je med, propolis, včelí vosk. Z výstavy jsme odcházeli plní dojmů a zážitků. A budeme se brzy těšit na další takový výlet či zdařilou akci.

 

Fotogalerie k článku


Zobrazit celou galerii k článku

Patička stránky

KONTAKT