Projektový den - Létající barvy

úterý, 18. květen 2021 // Články

Projektový den - létající barvy

• Projektový den byl zaměřený na novou techniku výtvarné činnosti – netradiční použití barev.

• MŠ připravila vzdělávací a zábavný program pro děti s názvem Létající barvy. Celé projektové vyučování se uskutečnilo v prostorech naší školy.Nejprve se paní Zelinková přivítala s dětmi a ujasnila celý program dopolední činnosti. Poté ukázala a předvedla zajímavou didakticko – výtvarnou pomůcku s názvem Létající barvy. Používala kruhovou čtvrtku, kterou vložila do kruhového nízkého bubnu a uprostřed upevnila magnetem. Použila speciální olejové barvy, které nastříkala z lahviček na připravenou čtvrtku. Kličkou roztočila buben a děti mohly pozorovat, jak se barvy zachovají. Poté použila špachtli, pomocí které se mohly propojit další barvy. Děti se postupně vystřídaly u této pomůcky, všichni si ji vyzkoušely a odnesly si vlastní obrázek.

• Všechny tyto činnosti děti velmi bavily. Poznaly a na vlastní kůži si vyzkoušely nové věci. Celý projekt hodnotíme jako velmi zdařilý, zajímavý a poučný. Děti si nenásilnou a hravou formou vyzkoušely propojování a míchání barev, chování barev při odstředivé síle.