Obsah stránky

Výstava ovoce a zeleniny

~~V pondělí 25. 9. děti ze třídy „Motýlků a Berušek“ navštívily výstavu ovoce a zeleniny ve Slavkově u Brna. Tato výstava ve společenském centru Bonaparte se každoročně koná za spoluúčasti dalších organizací. A tak i my jsme měli možnost vidět jablíčka různých velikostí a barev. Dověděli  jsme se, že každé jablíčko má také své jméno…a ta vůně..jen se zakousnout. Na talířích byly také hrušky švestky, hrozny. Ještě více nás zaujala různorodost zeleniny ze zahrádek z celého vyškovského regionu – obrovské dýně, výpěstky brambor, cibulí, česneku, mrkve, petržele, papriky, rajčat, dokonce i v barvě fialové a mnoho dalších druhů zeleniny. Dále si nešlo nepovšimnout bonsaje – třeba mini kaštan, který byl mnohem menší, než ten „náš na zahradě“. Vystavovali také kaktusy, krmítka pro ptáčky a seznámili jsme se s fotodokumentací poštolky, která se usídlila na zámku.
Ale i tak nás ze všeho nejvíce zaujali včelaři. Vidět včelky v úlu- královnu matku, včelí miminka a taky vše, co včelaři při práci potřebují než se výsledný produkt – med- dostane do našeho „čajíčku“ nebo na vánočku je pořádný kus práce……a vlastně ti včelaři jsou také i hrdinové, protože se včelího bodnutí vůbec nebojí. Mají k tomu ochranné oblečení a ochranný štít. Poslechli jsme si poutavý výklad pana včelaře a mohli jsme si vyzkoušet „klobouk se síťkou“. Také se nám líbily úly ze slámy, které se dělali dříve, než byly dřevěné. Ještě pár společných fotografií a pak hurá do školky. Z výstavy jsme si odnášeli spoustu nových zážitků a vědomostí. Dohodli jsme se, že si také takovou mini výstavu uděláme i u nás ve školce. Přineseme ovoce a zeleninu z našich zahrádek, které jsme doma s rodiči a prarodiči vypěstovali. A opravdu – přinesli jsme úplně vše a u Štěpánka dokonce vypěstovali i meloun,na kterém jsme si moc pochutnali. A že naše výstava byla stejně krásná jako ve Slavkově se můžete přesvědčit na fotografiích. Vše jsme ochutnali a co zbude, využije paní kuchařka.Děkujeme všem za společný prožitek vydařené akce a „SUPER MŇAMKU“.

                                                                                                                                Kolenčíková Milada, uč. MŠ

Datum a čas: 01.10.2017 10:47
Napsal: Administrátor
Kategorie: Aktuality

Patička stránky