Obsah stránky

Rozsvěcení vánočího stromu

~~Mikuláš,Mikuláš až večer přijde k nám.
Mikuláš , Mikuláš já mu zazpívám.
Mikuláš,Mikuláš má nůši velikou.
Já ho znám chodí k nám s velkou nadílkou.

1.Za ním už se tlačí čerti s rohama,
pekelně se mračí a dupou rohama.
Všechny děti straší, drží tradici,
Každý Čert má s sebou svoji čertici.

~~…..letos, tak jako v loni přišel mezi nás. Nejprve jsme si ve školce na peklo zahráli a připravili jsme si malé vystoupení na již tradiční „Rozsvěcení vánočního stromu“ s příchodem Mikuláše a jeho družiny. Na menším trhu jsme prodávali výrobky, které děti s pomocí paní učitelek a některých maminek vyrobily. Vystoupení Terezky a Markétky Janů ze ZUŠ F. France, bylo na programu jako první, obě dívky předvedly, že na housličky zahrané vánoční koledy a písničky vánoční čas obohatí a tóny rozezvoní naše srdce k lásce a úctě k sobě samým i všem ostatním. „Kuřátka“ zatančila, zazpívala a zarecitovala a ukázala, co všechno ve školce dělají a jak se umí s čerty popasovat a připravit se na nadílku. Naši tanečníci pod vedením slečny Šárky Ningerové roztančil jeviště a svou bezprostředností a kreativitou předvedli, co hudba dokáže s naším tělem za zázraky.Děti z „Motýlků a Berušek „ svým vystoupením rovněž dokázali, že si dárky od „Mikuláše, anděla a čerta“ určitě zaslouží.Jejich příchodem se v průběhu nadílky rozsvítil „Vánoční strom“ a společně jsme poté všichni vzhlédli k obloze, kterou rozzářil ohňostroj.Během celého odpoledne bylo zajištěno občerstvení . Všem, kteří jste se jakýmkoli způsobem podíleli na organizaci a průběhu tohoto dne velmi děkujeme a všem přejeme krásné a klidné prožití doby adventní , pěkné a pohodové vánoční svátky a šťastný a veselý  Nový rok 2018.
 Za všechny děti a celý kolektiv Mateřské školy ve Vážanech nad Litavou
                                                                                                                              Stanislava Babušíková
                                                                                                                                       ředitelka MŠ
            

Datum a čas: 06.12.2017 13:29
Napsal: Administrátor
Kategorie: Aktuality

Patička stránky