Obsah stránky

Ježibaba s ježibabou

~~Komentář k akci podává p. uč. M. Kolenčíková:
 
  Ježibaba s ježibabou
  na kopečku za Litavou,
  radily se, radily, jak by nejlíp řádily.
  Čáry-máry, basta-findli, košťátko nás ponese,
  poletíme jako vítr,
  do Vážan nás zanese.

 V pátek 27. dubna se do naší mateřské školy, která se proměnila v čarodějnický rej, slétli čarodějnice a čarodějové ze všech koutů Vážan n/Litavou, aby oslavili svůj svátek. A tak jsme v naších řadách přivítali Hallibellu (kamarátku Šinky- Břinky), Antracitu, Hermionu, Šlamastyku, Rozínu, Violku, Lili, čaroděje Dobroděje, Koloděje, dokonce i „Hloupoděje“ (pozn. šfr. - „Kokino za originalitu“). Přiletělo jich nespočet v doprovodu svých asistentů - žab, pavouků, netopýrů. Zahlédli jsme i černou kočku a krysu. Všichni byli nastrojeni ve slavnostním slušivém oblečení od četných módních návrhářů, ale nejvíce oku lahodily modely od „domácích mistrů Vážanských“ v zastoupení krejčí fy. „Svobodus Daňkowitz Přerowski Kargerouss“ .
 Na přivítání jsme si „přiťukli“ vlastnoručně vyrobeným elixírem, dle recepisu naší staré známé „Šinky- Břinky“, žabím slizem (ingredience jsou rodinným tajemstvím šéfkuchařky). Dále následovalo představení účastníků spojené s módní přehlídkou. A pak už jsme dováděli a kroutili se ve víru čarodějnické muziky a písniček.
 Dle receptu „Šinki-Břinky“ jsme připravili další kouzelné lektvary, a tak to ve sklenicích bublalo, prskalo, pěnilo … a to vše doplňovalo kouzlení a čarování s hůlkou.

  „Čáry-máry pod kočáry, ať se mi to kouzlo zdaří, SIMSALABIM!“
     

 

 

Letos „Šinka-Břinka“ připravila další nová překvapení. „….. a pak nasednout na košťata značky Smetakus Delux a letíme …. !“
  
  „Čáry-máry,  Čáry-máry, vznes se koště láry-fáry!“
 ~~„Proletěli“ jsme vesnicí a přistáli v kouzelnické zahradě, kde už byla připravena hranici ze dřeva k upálení čarodějnice.
Ale nejdříve musíme všichni na košťatech prolétnout „Koštědromem“, a pak posléze posbírat klacky a strefit se do „Kouzelného deštníku“. Ještě zbývá nasbírat kouzelné byliny a dochucovadla a uvařit „kouzelný lektvar“.


  Černý havrane, kde je tvoje paní?
  V lese hlubokém kořeníčko shání.

  Ref.: Koření, koření, na kouzelné vaření,
           Koření, koření, na kouzelné vaření.

  Babka přistála a žene se k ohni.
  S velkou vařečkou a něco se klohní.

  Ref.: Koření, koření, na kouzelné vaření,
           Koření, koření, na kouzelné vaření.

….. nalít do kbelíčku a kličkovat mezi klobouky a košťaty, a přitom nevylít ani kapičku.
    

~~ A již už nastala chvíle k zapálení ohně a upálení čarodějnice. A proto, že jsme žádnou k upálení nevybrali, domluvili jsme se, že upálíme alespoň koště. Nejprve jsme však do ohně hodili černá vejce, do kterých jsme foukli všechny ošklivé vlastnosti a špatnosti, které se nám nelíbí a ve školce je nechceme.
 Bylo to moc krásné slunečné dopoledne plné překvapení a veselé nálady. Na plnění všech úkolů dohlíželi svým pečlivým zrakem tři krkavci, kteří kroužili nad námi.
 Děkujeme všem, kteří nám pomohli akci připravit (rodičům za povedené kostýmy, p. Babušíkovi a p. Minaříkové za zakoupení „kokin“ do soutěží).

…. ještě fotka a „Letu zdar!“
 

Datum a čas: 01.05.2018 11:09
Napsal: Administrátor
Kategorie: Aktuality

Patička stránky